piątek, 22 grudnia 2017

Wigilijne spotkanie opłatkowe w Liceum Plastycznym w SupraśluZaproszenie
Społeczność szkolna Liceum Plastycznego w Supraślu serdecznie zaprasza panią Ewę Klimaszewską na Jasełka szkolne, które rozpoczną się w piątek 22 grudnia o godzinie 10,30 w sali gimnastycznej.

     Z przyjemnością przyjęłam zaproszenie i zaopatrzona w aparat fotograficzny, w doskonałym nastroju wyruszyłam do szkoły. Pałac Buchholzów jak zawsze, każdego roku, był pięknie przystrojony. Na korytarzach i w salach błyszczały światełka wplecione w świąteczne dekoracje, na schodach królowały papierowe anioły, w oknach papierowe choinki. Na pierwszym piętrze stała ustrojona szyszkami choinka i szopka z rzeźbionymi w drewnie postaciami - praca dyplomowa sprzed kilku a może nawet już kilkunastu lat. W pokoju nauczycielskim nie zabrakło stroików świątecznych, a w galerii dużej choinki i stołu z potrawami wigilijnymi.
     Młodzież, klas drugich przygotowała jasełka, na które serdecznie wszystkich zapraszała. Ale najpierw krótkie życzenia złożył Wojciech Sokólski - dyrektor szkoły, później zaś ze świątecznymi życzeniami wyszedł ksiądz proboszcz Andrzej Chutkowski, no i jeszcze kilka słów rzekła Ela Suchocka nauczycielka języka polskiego i opiekunka teatrzyku szkolnego. Kolędy też śpiewaliśmy.
    A oto zdjęcia z jasełek przygotowanych przez młodzież.
     W pałacu, wokół stołu z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi niespiesznie gromadzili się nauczyciele, pracownicy administracyjni i emeryci. W tym roku nieco inaczej składaliśmy sobie życzenia i ten sposób bardzo mi się podobał. Opłatek wędrował z rąk do rąk i każda osoba go otrzymująca wypowiadała życzenia. Próbowaliśmy nie powtarzać treści życzeń. Panowała atmosfera życzliwości. Cieszyłam się bardzo, że mogłam uczestniczyć w tym wigilijnym spotkaniu.
     Dodam jeszcze, że moją ulubioną potrawą są pierogi z grzybami. Młodzież i panie w kuchni przygotowały ich około 750 sztuk, tak że nikomu nie zabrakło. Była również ryba po grecku, kapusta z grzybami, paszteciki z grzybami, sałatki warzywne, śledzie, kutia, kompot z suszonych owoców...
     Ale przyjrzyjmy się zdjęciom, one jeszcze więcej powiedzą. 

                                  Supraśl, 22 grudnia 2017 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz