niedziela, 25 stycznia 2015

Chór i orkiestra dziecięco-młodzieżowa z Parafii NMP Królowej Polski z Supraśla    O chórze parafialnym działającym przy Kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Supraślu pisałam już wiele razy, a więc dzisiaj dużo zdjęć i mało słów - tylko o tym, gdzie i kiedy, w Okresie Bożego Narodzenia, który tradycyjnie rozpoczyna się dwudziestego piątego grudnia i kończy drugiego lutego, były śpiewane kolędy i pastorałki.

   
Chór i orkiestra dziecięco-młodzieżowa pod kierownictwem Janusza Fidziukiewicza przygotowała oprawę muzyczną pasterki i wystąpiła z koncertem kolęd i pastorałek już na pół godziny przed jej rozpoczęciem. Większość zdjęć z tej uroczystości liturgicznej wykonała młodziutka pasjonatka fotografii Emilia Abłażewicz.    Kolejny występ w podobnym składzie miał miejsce w niedzielę jedenastego stycznia w Święto Chrztu Pańskiego podczas mszy świętej i po jej zakończeniu. 


    Jedenastego stycznia, na zaproszenie księdza proboszcza Józefa Kowalczuka kolędy śpiewaliśmy w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Karakulach.     Dwudziestego piątego stycznia po raz kolejny wzięliśmy udział w przeglądzie kolęd i pastorałek zorganizowanym przez Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Ekumeniczny Koncert  pod hasłem muzyka nie ma granic odbył się w Centrum Edukacji przy ulicy Piłsudskiego 64. Na gości czekała miła niespodzianka, płyta z ośmioma popularnymi kolędami, polską, amerykańską, białoruską, włoską, czeską, francuską, niemiecką i hiszpańską, nagranymi w Studiu Muzycznym Janusza Fidziukiewicza.2 komentarze:

 1. Hej Ewuniu!
  Ale sprawiłaś mi niespodziankę. Myślałem, że instrumenty klasyczne idą w zapomnienie, a tu widzę że nowe pokolenia znają i nuty i instrumenty. Jednak nie wszyscy grają na PSP i Xboxach. To pozytywny pościk Ewo, jednak jest nadzieja....
  Najbardziej ujeło mnie zdjęcie dziewczynek w białych strojach - gwiazdeczki. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Piotrze!
   Dzięki za dobre słowo!
   Mnie najbardziej cieszy fakt, że w takich miejscowościach jak Supraśl, często przy parafiach, zawiązują się małe społeczności pasjonatów muzyki i śpiewu, które podtrzymują tradycję śpiewania polskich kolęd i pastorałek, a jest ich ogromna ilość. Zresztą jak wiesz muzyka łagodzi obyczaje i co tu dużo mówić zbliża ludzi.
   Pozdrawiam serdecznie, ciepło :)))*

   Usuń